NÁŠ CÍL
Náš cíl

 

Náš cíl...

Našim cílem je apelovat hlavně a převážně na ty, kteří nemají s chovem koní žádné zkušenosti a přesto si chtějí koně pořídit. Jde nám o to, aby člověk koupi koně pořádně zvážil, aby měl možnost vidět jak to vypadá a dopadá, když si koně nebo poníka pořídí někdo, kdo koním a jejich potřebám - alespoň těm základním- vůbec nerozumí. Fair Play ( 1.května čeká pod rozkvetlým stromem na políbení…)Chceme, aby dědečkové zvážili nákup koní svým vnučkám, aby rodiče zvážili nákup koní svým dětem, když první kontakt s koněm má dítě v ten den, kdy dovezou koně domů. Chceme, aby si lidé uvědomili, že pořídit si koně nebo hříbátko není stejné jako si pořídit štěňátko nebo koťátko. Ono totiž, když to malé a milé hříbátko jednoho dne vyroste, stane se z něj půl tunové zvíře. A to, že je na rozdíl od psa kočky nebo lva kůň zvířetem býložravým, tudíž nás nemůže sežrat, neznamená, že nám nebo sobě samému nemůže ublížit.

Našim cílem je také dosáhnout toho, že když už si někdo koně pořídí a poté přestane situaci zvládat, kůň onemocní, zraní se nebo se začne stávat nezvladHermína + Ornelaatelným, nebezpečným, začne si bourat svou vlastní střechu nad hlavou, apod., aby věděl, že se má se svou situací kam obrátit, má se koho zeptat, poradit, najít řešení, když sám neví jak by měl takovou situaci řešit. Nechceme, aby se před problémy zavíraly oči, aby někde stály zavřené koně a hromadou žrádla ve žlabu v domnění, že pak dají pokoj a zklidní se, jen proto, že se jejich majitelé nemají koho zeptat..

Velice si vážím lidí, kteří najdou tu odvahu, připustí si, že je možná někde chyba a jsou ochotní se poradit. Takovým lidem za jejich koně ze srdce děkuji. A každý takový dotaz je pro mne velkou odměnou.

A proto chci i vám, kteří právě čtete tyto řádky říct, pokud máte dotaz - opravdu jakýkoliv - ohledně koní, poníků, - a nemusíte být ani majitelem žádného zvířete, jen se chcete na něco zeptat, i na věci, které se mohou zdát banální, PTEJTE SE, prosím. Každý zodpovězený dotaz přispěje k větší informovanosti lidí a snad i většímu porozumění mezi námi lidmi a zvířaty.

Napište mi maila, co budu vědět, ráda odpovím. Co nebudu vědět, pokusím se zjistit.

Za případné dotazy děkuji.