KAPACITA
Kapacita

Kapacita...

Naše stanice disponuje místem pro 6 velkých koní, z čehož 3 místa jsou venkovní boxy a 3 boxy ve stáji, dále karanténním boxem pro nově příchozí koně, který je v těsné blízkosti stáje, ale zde umístěný koník nepřichází se "zdravými" koňmi do kontaktu.

Karanténní box je pro nás velkou pomocí, protože s příchodem nového koníka a jeho zařazením ihned do stáda se vystavujeme riziku zavlečení nemoci na koně již zdravé. Koně, kteří se k nám dostanou, většinou nemají ani tu základní zdravotní péči, natož aby byli odčervení či očkovaní.Kapacitně jsme na tom tak, ž, máme neustále plno. Tím ale rozhodně nechci říct, že když se najde kůň, který potřebuje neodkladně pomoci, řekneme NE. Neřekneme. Myslíme si, že vždy existuje řešení, aby se dalo koníkovi pomoci. Můžeme pomoci přímo u majitele, nebo seženeme ustájení, nebo někdo kdo je u nás momentálně nejzdravější bude někde ustájen, nebo něco vymyslíme. Problémy jsou přece od toho, aby se řešily.

Nyní navíc disponujeme 3 venkovními boxy, čímž se nám možnosti velmi rozšířily. Boxy jsme zakoupili také díky Vašim příspěvkům, které jsme nám v minulých 2 letech na koníky poslali.