3.7.2019 Přijali jsme novou kobylku CITU

 

V pondělí 1.7. jsme měli telefon od majitelů koně, kteří nám chtěli darovat 23 letou kobylku, protože nežere trávu. Myslela jsem, že se jedná o velkého koně a tak jsem paní požádala o zaslání fotografií na mail, abych si udělala představu o její velikosti, abych věděla, jaké ustájení kobylka potřebuje a také viděla její aktuální stav.  Po obdržení fotografií jsem jen na sucho polkla. Už z fotky jsem poznala, že se jedná o kobylku Citu, kterou jsem kdysi pořídila mé nejstarší dceři. Úžasná hodná pony dáma. :(

 

Cituška u nás byla asi 3 roky, poté z důvodu nevyužití kvůli velikosti dcery byla darována do JK Vělopolí, aby byla k dispozici malým dětem. Cituška tam však po jisté době začala mít problémy s kopýtky, bez podkov nezvládala chodit po tvrdém a podkovy ji bohužel v kopátkách nedržely. Nebyla tak vhodná do jejich provozu. Proto ji s mým souhlasem darovali paní, která v JK Vělopolí Citušku využívala pro svou dcerku a která byla schopna Citě zajisit pohodový život, byla schopna zajistiti její už tehdy velmi individuální péči. Toto bezproblémově fungovalo po celou dobu.

Bohužel život nepřináší jen radosti, ale také starosti. Paní se dostala do velmi složité životní situace a díky nutné péči o těžce nemocného manžela se Citě rozhodla najít nový domov, byla přesvědčena, že jde do lepšího.

 

Bohužel se tak nestalo. Cita byla darována 3.6.2019 v nadstandardním stavu k jejímu věku a problémy se zuby, resp. takovými problémy, že není schopna vůbec přijímat seno ani trávu. I přesto vypadala velmi dobře, jako naprosto zdravý poník.

 

O měsíc později byla darována nám. Ve stavu, který není třeba nijak komentovat, stačí se podívat na fotografie.

 

 

Nyní je Cituška v pořádku, stačilo jen dodržet její krmný režim, tak jak byla zvyklá.

Za týden u nás Cita přibrala asi 25 kg a stále jde s váhou nahoru. není vůbec schopna se pást, její stoličky ( omezený počet) narostly do stran a nemají žádnou třecí plochu, kterou by se tráva a seno dalo rozmělnit tak, aby mohlo být spolknuto. Cita je krmena pouze granulovanými cukrovarskými řízky, granulovaným sladovým květem, granulovaným senem, pšeničnými otrubami. Vše musí být namočeno a připraveno jako kaše.

 

Budeme přidávat další fotogafie jak se Cituška postupně spravuje.

 

Na závěr bych chtěla moc poděkovat JK Vělopolí jak se k celé situaci postavili a k tomu, že jim situace City není lhostejná. Děkuji za sebe i za Citu za veškerou podporu.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, kůň, venku a příroda

Není k dispozici žádný popis fotky.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Na obrázku může být: kůň a venku