18.4. 2016

jsme se zúčastnili odebíráni koní v obci Podolí u Valašského Meziříčí. Mělo se jednat o odběr 8 dlouhodobě týraných a podvyživených koní. Protože se jednalo o převoz z okresu do okresu, byli jsme před tímto datem odebrat koním krev, kterou je nutno před převozem vyšetřit na infekční anémii. Při odběru jsme zjistili, že koní už k odběru bude jen 7:(
Krev jsme odebrali a zavezli k vyšetření na Státní Veterinární Ústav, abychom celou věc urychlili. V pondělí 18.4. jsme po příjezdu zjistili, že “majitel” koně z objektu odvedl a pouvazoval v lesích vesnice. Bohužel jsme našli jen 3 koně. A to jen proto, že jeden se utrhnul a pobíhal zmateně kolem ostatních koní. “Majitel” se totiž spletl a uvázal k jedné kobylce jiné hříbě, než její.
Odjeli jsme tedy pouze se 3 mi koňmi.
Ještě ten den jsme dali na facebook výzvu a vyzvali jsme všechny koňaře z okolí Valašského Meziříčí, aby nám pomohli po ztracených koních pátrat. Uveřejnili jsme i fotografie koní.
Do 48 hodin měl příspěvek na FB 8000 sdílení. Díky tomu se nám ozývali lidé, kteří o koních věděli. Do dalších pár hodin jsme koně našli a s policií ČR zajistili. Pak již KVS dokončila odběr a my mohli koně odvézt domů. Po 2 dnech se tak 2 kobylky shledaly svá hříbátka a hříbátka své maminky.


Nyní máme v péči 7 koní, které jsme přijali ve stavu viz foto.

 

Zároveň všem potenciálním zájemcům musíme sdělit, že koně zatím musejí zůstat u nás. Jsou předmětem exekuce a tak jim zatím není možno hledat nové domovy. Situaci budeme řešit, jako vždy ve prospěch koní.