ŠTÍSTKO našel nový domov

ŠTÍSTKO

7. 9. 2014
Štístko našel nový domov v sousední vesničce v malém jezdeckém oddílu JK Vělopolí, kde bude využíván k vožení malých dětí. Společnost mu dělá ještě jeden ponďa a taky velcí koníci.
17.11. 2013
Štístko je zdravý koník a protože pro něj nyní nemáme zádné využití apočet koní se nám rapidně zvýšil a stále zvyšuje, uvažujeme o jeho zapůjčení do bezplatného pronájmu. Podmínka je společnost koně, nadstandardní péče, zodpovědnost a zkušenost. Pokud máte o poníka zájem, své nabídky toho co můžete poníkovi nabídnout pište na mail kovevnouzi@seznam.cz nebo roszkova@equitum.cz
Štístko je zdravý, bez omezení, i když není v majtetku sdružení, zabírá nyní místo jiným koním, kteří potřebují pomoci a kterých stále přibývá,
30. 1. 2013 Poník hezky (až moc) přibral, ale dobrá zpráva je, že ještě může cválat, ale jak Dorotka tvrdí, moc se mu nechce. Je chlupatější než všichni její plyšové hračky dohromady. Což zrovna neulehčuje jeho hřebelcování, protože si velice rád dopřává bahenní lázně a také jídelní hody, které se podepisují na jeho postavě. Snad mu nějaké to kilo navíc odpustíme a jsme rádi, že už se nadobro zbavil svých potíží. Teď už jej snad může trápit jedině Šimlík, který náhodou našel lepší trs trávy!
31. 5. 2011
4.4.2011 Poníka Štístka už není možné podpořit, není již v majetku občanského sdružení. I když stále kouká ze svého boxu a krade Spikeovi krmení ze žlabu, má už novou majitelku, která bude nyní za jeho krmení zodpovědná. Je jí naše dcerka Dorotka a protože za Dorotku je zodpovědná zase její maminka (já), takže ho budu stejně jako každý den krmit a krmení obstarávat zase já :-). Děkujeme paní Vinšové, která zasíláním přípravku Equistro Dermanorm pomohla Štístkovi v úspěšném boji se svrabem.
16.11.2010 Štístko nemá žádný problém, je zdravý jako rybička. Dokonce asi i 10 kg zhubnul! Na svědomí to má Morgan, který asi nemá rád strakaté poníky, protože ho po pastvě pěkně (ale né nebezpečně) prohání. Ani jednomu to neublíží, ale naopak prospěje. Štístka si zamilovala naše dcera, s koncem roku bude převeden do našeho osobního vlastnictví. Nebude již v majetku občanského sdružení (má to i výhodu, aspoň nám dcera přestane jezdit na psech :-)).
15.7.2010 Štístko prochází odtučňovací kůrou, aby nebyly tak moc zatěžovány jeho klouby. Absolutně s tím nesouhlasí a dokonce se i někdy zlobí. Nechápe proč, když všichni stojí na slámě, on musí stát na pilinách a když každý dostává hromadu sena, proč on jen hromádku jako pro králíka.
6.2.2010 Přemýšlím, že ho přejmenujeme. Všichni mu říkáme „Koule“. Je to prostě jedna koule, ze které jen trčí hlava :-). Až přijde jarní pastva, tak nám na ní praskne. Všechny koně běhají, válejí se ve sněhu, dělají binec. A Koule za nima chodí v kroku&hgellip; Když zavíráme koně z pastviny, Koule dojde domů až, když už jsou všichni po večeři. Však co by se hnal, že… :-)
Až bude tráva, dostane pastevní náhubek, nebo by opravdu bouchnul…
Po zdravotní stránce je naprosto zdravý, nikde žádná vyrážka, nic. Uvidíme, jak bude vypadat línání, jestli ho zase nebude trápit úporné svědění.
26.1.2010
2.1.2010 Tak kdybyste to nepoznali, tak tohle je poník :-), který miluje bláto. A takhle vypadá každý den. (pokud není sníh – a toho zatím letos moc nebylo :-D).

Večer jej očistíme a ráno zase najde největší bláto a vyválí se kompletně z obou stran od ucha až ke kopytu.
Štísko je malý kulatý ponďa. Jméno mu vymyslela dcera – Štístko – jako že měl štěstí

Štístko má asi metr v kohoutku a je hodný na děti.

Byl dovezen se svrabem, byl olezlý, částečně bez srsti. Svrab ho velmi tížil, drbal se tak, že z něj tekly proudy krve. Dřel se o co mohl. Drbáním dokázal vyvrátit dva třímetrové smrky, když už ležely na zemi, tak si o ně ještě drbal břicho.

Museli jsme ho celého oholit a koupat v léčebných preparátech. Vždy jsme byli vykoupaní všichni, kromě něj. Dobrá zpráva je, že nikdo z nás nemá svrab A on už také ne.

Protože jsme jej museli mít v karanténě, postavili jsme mu malý box vedle stáje. Když jsme ho po ukončení léčby dali do stáje, rozhodl se, že společně s Tomem maštal zdemolují a rozloží na špejle.

Tak se musel do svého karanténního boxu vrátit